Un nou antrenor pentru Radu Drăgușin? Ce cotă are Ange Postecoglou să fie înlăturat de pe banca lui Tottenham

radu dragusin Ange Postecoglou Tottenham Stranieri
Data publicarii: Joi 19 Septembrie 2024, 11:20
Data actualizarii: Joi 19 Septembrie 2024, 11:20

Tottenham nu se bucură de un start foarte bun de sezon.

În campionat, echipa la care este legitimat Radu Drăgușin a obținut o singură victorie, cu Everton, scor 4-0, o remizăm cu Leicester, scor 1-1, și două înfrângeri, cu Newcastle, scor 1-2, și cu Arsenal, scor 0-1.

Ange Postecoglou, al optulea în topul antrenorilor din Premier League care ar putea fi demiși

Spurs s-a chinuit și în meciul din Cupa Ligii Angliei, cu divizionara secundă Coventry City. Cu Drăgușin, titular, formația pregătită de Ange Postecoglou a fost condusă până în minutul 88, dar a reușit să revină după golurile marcate de Spence (minutul 88) și de Johnson (minutul 90+2).

Totuși, rezultatele obținute de Tottenham nu sunt unele îmbucurătoare, mai ales având în vedere pretențiile ridicate ale conducerii clubului, iar casele de pariuri din Anglia susțin că Ange Postecoglou are șanse destul de mari să fie primul demis din Premier League.

Primul în acest clasament este Sean Dyche, antrenorul celor de la Everton, cu o cotă de 2.63, iar pe locul al doilea se află managerul lui Manchester United, Erik ten Hag, cu o cotă de 6.5. Antrenorul lui Radu Drăgușin se află abia pe locul al optulea, cu o cotă de 21.

Ce a scris presa din Anglia după ce Radu Drăgușin a fost integralist în Coventry - Tottenham

Divizonara secundă Coventry a reușit să deschidă scorul în minutul 63 prin Brandon Thomas-Asante, iar partida părea că se îndreaptă spre o surpriză, însă Tottenham a întors scorul pe final, după golurile lui Djed Spence (88') și Brennan Johnson (90+2').

Radu Drăgușin a fost integralist și a fost notat cu 6 de Football London. Britanicii îi reproșează doar poziționarea de la golul marcat de Coventry.

"Drăgușin a avut o prestație generală solidă, însă l-a ținut în poziție regulamentară pe Thomas-Asante la gol", a scris Football London.