Un roman a dat golul saptamanii in Europa! FAZA GENIALA! Dinamovistul care a inscris un gol NEBUN in culorile Stelei Stranieri

Milioane de fani au fost cu ochii pe meciul asta! Un gol de senzatie marcat de un roman a declansat nebunia pe stadion!

Florin Cernat a fost din nou eroul lui Karabukspor! In derby-ul cu Fenerbahce, fostul dinamovist a inscris primul gol dupa o faza ireala! A primit o pasa IDEALA in careu de la un adversar si a inscris cu o executie perfecta din careu! Slovacului Stoch, fost la Chelsea, nu i-a venit sa creada ca mingea trimisa de el a ajuns la Cernat! i-a venit sa planga pe teren si numai interventia colegilor l-a linistit!

Karabukspor a castigat cu 2-1 derby-ul cu Fener! Cernat a dat gol in minutul 45, iar in prelungirile reprizei Hikmet a pus doua goluri peste adversarul care nu a putut sa mai revina in partea a doua!