VIDEO Una caldă, alta rece! Ianis Hagi a luat ”roșu” la primul meci pentru Rangers de la revenire

Una caldă, alta rece! Ianis Hagi a luat ”roșu” la primul meci pentru Rangers de la revenire Stranieri

Ianis Hagi a fost introdus în partea secundă a meciului Rangers - St. Johnstone.

Rangers a primit vizita lui St. Johnstone pe ”Ibrox Stadium” în etapa 7 din Scottish Premiership. La capătul celor 90 de minute, echipa lui Philippe Clement s-a impus cu 2-0.

Ianis Hagi a revenit duminică seară la Rangers în primul meci oficial la prima echipă a scoțienilor, după ce a fost exilat la a doua grupare în urma unor chichițe contractuale.

Philippe Clement l-a trimis în luptă pe Ianis Hagi la pauză. Românul l-a înlocuit pe McCausland. Iar după 12 minute, i-a pasat decisiv lui Cerny, care a dus scorul la 2-0.

Spre final, Ianis Hagi a văzut cartonașul roșu în urma unei deposedări neregulamentare. Dacă inițial a primit ”galben”, VAR-ul a intervenit iar arbitrul central Dickinson a decis să-l trimită mai devreme la vestiare.

Florin Răducioiu a reacționat după revenirea lui Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers

Florin Răducioiu, fost mare internațional român, a vorbit după ce Rangers l-a reprimit pe Ianis la prima echipă. Fostul atacant este de părere că decizia de a-l reprimi pe Hagi a venit „cam târziu”, dar este sigur că fiul "Regelui" va putea să se impună ca titular la echipa britanică.

„Îl cunosc pe Ianis, este ca și copilul meu. Este un băiat cu o tărie impresionantă, de o ambiție și o determinare ieșită din comun. Mă bucur enorm că l-au primit înapoi, deși cam târziu. Nu trebuia să se ajungă aici, dar mai bine mai târziu decât niciodată. El trebuie să se lupte zi de zi pentru a câștiga tricoul de titular și sunt convins că va reuși” a declarat Răducioiu, pentru Pro TV și Sport.ro.