Valentin Mihăilă a primit verdictul! Cât va lipsi de pe gazon, după ce s-a accidentat cu Udinese

valentin mihaila Parma Udinese Stranieri Valentin Mihăilă / Foto - Getty Images
Data publicarii: Marti 17 Septembrie 2024, 20:32
Data actualizarii: Marti 17 Septembrie 2024, 20:38

Valentin Mihăilă (24 de ani) a trăit momente tensionate în partida Parma - Udinese, scor 2-3, fiind nevoit să părăsească terenul accidentat.

Mijlocașul român a fost lovit dur de Keinan Davis în minutul 88 al meciului și a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Inițial, au circulat informații despre o posibilă ruptură a ligamentului încrucișat al genunchiului, accidentare care l-ar fi ținut departe de teren pentru cel puțin șase luni. Din fericire, potrivit Fanatik, Valentin Mihăilă a scăpat cu o sperietură, suferind doar o contuzie.

Ce a spus antrenorul lui Valentin Mihăilă imediat după meci

Întrebat despre accidentarea lui Valentin Mihăilă, tehnicianul nu a oferit foarte multe detalii, însă a transmis că a fost vorba despre o lovitură puternică suferită de fotbalistul român.

"Mihăilă trebuie să o țină tot așa, întotdeuna este periculos atunci când atacă spațiile în viteză. Este capabil să găsească poarta cu regularitate și în Serie A. Schimbarea sa? A fost o lovitură", a spus Fabio Pecchia la finalul meciului.

Parma a condus cu 2-0 în meciul cu Udinese, românii Man și Mihăilă contribuind la cele două goluri ale "cruciaților", însă a cedat în repriza secundă, fiind învinsă cu scorul de 3-2.