Dennis Man și Valentin Mihăilă fac din nou spectacol la Parma! Ce s-a întâmplat în prima repriză cu Udinese

Dennis Man Parma valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Luni 16 Septembrie 2024, 20:18
Data actualizarii: Luni 16 Septembrie 2024, 20:18

Dennis Man și Valentin Mihăilă sunt titulari în meciul Parma – Udinese, în etapa a patra din Serie A.

Valentin Mihăilă a oferit un assist în al doilea minut al meciului cu Udinese

Dacă în acest sezon, Dennis Man a marcat deja de două ori, cu Fiorentina și cu AC Milan, Valentin Mihăilă nu a reușit să înscrie până acum, dar la meciul cu Udinese și-a trecut în cont o pasă decisivă încă din al doilea minut al partidei.

După un corner scurt executat de Dennis Man, Valentin Mihăilă a centrat perfect în careul advers, de unde Enrico Del Prato a șutat spre poartă și l-a învins pe Maduka Okoye.

⚽️ Enrico Del Prato | Parma 1-0 Udinese

Parma a început în forță și a marcat un gol la un corner, grație lui Del Prato. Căpitanul Parmei se afla deja în careu și l-a învins pe Okoye. Mihăilă a centrat din colțul terenului, dar Bijol nu a fost atent la marcaj”, au scris cei de la Parma Live.

Dennis Man a oferit și el o pasă decisivă

În minutul 43, scorul a devenit 2-0 în favoarea Parmei, iar golul a fost semnat de Ange-Yoan Bonny, care a înscris din pasa perfectă a lui Dennis Man.