VIDEO Vlad Dragomir a marcat un gol spectaculos, însă echipa sa a fost umilită în Europa

vlad dragomir Europa League FC Pafos Stranieri
Data publicarii: Joi 18 Iulie 2024, 22:37
Data actualizarii: Joi 18 Iulie 2024, 22:39

Înfrângere usturătoare suferită de echipa lui Vlad Dragomir în preliminariile Europa League.

Vlad Dragomir, fotbalistul echipei Pafos (Grecia) a înscris un gol spectaculos în meciul pierdut, joi, pe teren propriu, scor 2-5, în faţa formaţiei Elfsborg (Suedia), în primul tur preliminar al Europa League.

În minutul 43, La scorul de 1-1, Dragomir a lansat o "torpilă" spre poarta lui Isak Pettersson din afara careului de 16 metri și nu i-a dat nicio șansă acestuia. Pentru Pafos a marcat şi Holmen (autogol), în minutul 25.

În ciuda golului spectaculos marcat de fotbalistul român și a faptului că a avut avantaj pe tabelă, Pafos a capitulat până la urmă cu 2-5 în fața lui Elfsborg.

Elfsborg, echipa mai bună

Pentru echipa câștigătoare au marcat Ouma 23', Baidoo 47', Baldursson 48', Abdullai 58' şi Zeneli 85'.

Elfsborg câștigase și meciul din tur, atunci scorul a fost 3-0 pentru echipa din Suedia.

Pafos a încheiat meciul cu un om mai puțin pe teren, după ce Correia a fost eliminat. Dragomir a jucat pe toată durata partidei.