Data publicarii: Joi 13 Iunie 2024, 16:11
Data actualizarii: Joi 13 Iunie 2024, 16:10

Andreea Prisacariu, apariție provocatoare după cel mai recent titlu câștigat în circuitul ITF.

Andreea Prisacariu (24 de ani) a devenit din nou campioană în circuitul ITF.

Șase meciuri a câștigat sportiva ieșeană într-o singură săptămână, la Kursumlijska Banja, în Serbia, într-un turneu de calibru W15 al Federației Internaționale de Tenis.

18 victorii și 11 înfrângeri pentru Andreea Prisacariu, în 2024

În finala competiției, Prisacariu a învins o conațională, trecând de Ioana Zvonaru, scor 5-7, 6-4, 7-5

453 este locul ocupat actualmente de Andreea Prisacariu în clasamentul WTA. În urmă cu doi ani, Prisacariu ocupa locul 304 în ierarhia mondială, care momentan rămâne cea mai înaltă clasare a sa.

Prisacariu ocupa locul 304 în clasamentul WTA, în mai 2022

La scurt timp după succesul din Serbia, Prisacariu le-a arătat celor 40,000 de fani pe care îi are pe platforma Instagram cum se prezintă din punct de vedere fizic.

Prisacariu s-a pozat provocator, în bikini, etalându-și încă o dată mulțimea de tatuaje imprimate pe piele.

În 2023, Andreea Prisacariu a câștigat cel mai important titlu al carierei sale.

Prisacariu s-a impus în finala turneului ITF W25 de la Santa Margherita di Pula, în urma unei finale cu Miriam Bulgaru.