Nadal, campion la Monte Carlo: Djokovic - Nadal, 3-6, 6-2, 1-6

Nadal, campion la Monte Carlo: Djokovic - Nadal, 3-6, 6-2, 1-6 Tenis

Regele Rafael Nadal a castigat pentru a 5-a oara la rand Masters-ul de la Monte Carlo si a incasat un cec de 434 de mii de euro - numarul 1 mondial l-a invins pe Novak Djokovic in trei seturi 6-3, 2-6, 6-1.

Nadal l-a egalat pe Federer la numarul de victorii in turneele Masters si ramane lider incontestabil in ATP.

Cel mai bun tenismen din lume, Rafael Nadal, a dat lovitura la Monte Carlo - l-a batut pe sarbul Novak Djokovic si e pentru a 5-a oara la rand campion la Masters-ul din statul Monaco. Djokovic a inceput curajos - a condus cu 3-1 in primul set, dar Nadal nu i-a mai lasat nicio sansa. A castigat 5 game-uri consecutive si s-a impus cu 6-3. Sarbul a intrat montat si in setul 2. A reusit un break rapid si nu a mai pierdut. In decisiv Nadal si Djokovic au oferit un tenis extraterestru...