Cupa Davis Andreea Balan Romania Victor Cornea Tenis
Data publicarii: Vineri 13 Septembrie 2024, 19:33
Data actualizarii: Vineri 13 Septembrie 2024, 19:34

Cupa Davis, desfășurată la Craiova, nu a oferit doar momente spectaculoase pe terenul de tenis, ci și o apariție de neuitat în tribune.

Celebra cântăreață Andreea Bălan a atras toate privirile în Sala Polivalentă, fiind prezentă pentru a-și susține iubitul, Victor Cornea, care reprezintă România în proba de dublu.

Apariție incendiară la Cupa Davis! Andreea Bălan a furat toate privirile

Atmosfera a fost electrizantă, iar în al doilea meci al zilei de vineri, Gabi Adrian Boitan (364 ATP) a învins spectaculos pe Yi Zhou (527 ATP) cu 7-6 (7/4), 6-2, după o oră și 42 de minute de joc.

Boitan, aflat în formă excelentă, a reușit să revină în primul set după ce chinezul a condus cu 5-2 și a avut două mingi de set.

Andreea Bălan, care a urmărit meciul din tribune, a oferit un moment emoționant după victoria lui Boitan. Imediat ce acesta și-a asigurat victoria, cântăreața a sărit în brațele lui Victor Cornea, care urmărea cu atenție evoluția colegului său de echipă de pe margine.

Cei doi s-au îmbrățișat, sărutat, iar apoi au oferit autografe fanilor prezenți la eveniment.

România conduce cu 2-0 în fața Chinei, după ce, în primul meci al zilei, Cezar Crețu (292 ATP) a reușit o victorie spectaculoasă în fața lui Yunchaokete Bu (113 ATP). După un meci extrem de disputat, Crețu a învins cu scorul de 3-6, 6-4, 7-6 (7/4).

Sâmbătă, 13 septembrie, va fi o zi decisivă la Craiova, cu partida de dublu programată să înceapă nu mai devreme de ora 14:00.

Victor Cornea, alături de Bogdan Pavel, vor înfrunta perechea chineză formată din Fajing Sun și Rigele Te.