VIDEO Ciao, Sorana! Meciul Sorana Cîrstea - Madison Keys de la Roma, întrerupt 40 de minute după ce un bărbat a intrat pe teren și a aruncat o substanță albă

Sorana Cirstea Madison Keys Tenis
Data publicarii: Luni 13 Mai 2024, 14:46
Data actualizarii: Luni 13 Mai 2024, 14:50

Cîrstea este în acest moment jucătoarea de tenis numărul 1 din România.

UPDATE Sorana Cîrstea, cap de serie 28 şi locul 32 WTA, a fost eliminată, luni, în optimile turneului de categorie WTA 1000 de la Roma.

Cîrstea a fost învinsă de Madison Keys (SUA, 16 WTA şi cap de serie 18), scor 6-2, 6-1.

Partida a durat o oră. Meciul a fost întrerupt aproximativ 40 de minute în setul doi, după ce un bărbat a intrat pe teren şi a aruncat cu confetti.

Conform presei italiene, pe teren ar fi intrat două persoane, dar una ar fi stat la marginea arenei.

Prezenţa în optimi asigură un premiu de 52.480 de euro şi 120 de puncte.

Știrea inițială

Meciul Soranei Cîrstea cu Madison Keys, din optimi de la turneul de categorie WTA 1000 de la Roma, a fost întrerupt după ce un bărbat a intrat pe teren.

Partida s-a reluat după aproximativ 40 de minute, după ce suprafaţa de joc a fost curăţată.

Meciul a fost întrerupt în setul doi, la scorul de 6-2, 3-1, pentru Keys, de o persoană care a aruncat o substanţă albă pe teren sau potrivit altor surse, ar fi aruncat confetti, informează news.ro.