Coechipiere la dublu, adversare la simplu! Gabriela Ruse și Alycia Parks, în cea mai intrigantă situație la Transylvania Open Tenis

Transylvania Open 2023 (16-22 octombrie) este transmis în direct de PRO Arena și VOYO

Gabriela Ruse (25 de ani) ocupă locul 40 în clasamentul WTA de dublu, iar experiența sa în această probă a fost verificată în runda inaugurală a Openului Transilvaniei

Alături de americanca Alycia Parks (22 de ani, 34 WTA la dublu), Ruse a reușit calificarea în sferturile de finală, trecând în minimum de seturi de echipa formată din Ilinca Amariei și Briana Szabo, scor 6-1, 6-2.

• Coechipiere La Dublu Adversare La Simplu Gabriela Ruse Si Alycia Parks In Cea Mai Intriganta Situatie 23

Ruse și Parks se duelează într-unul dintre cele mai tari meciuri ale turului întâi la Transylvania Open 2023

Tragerea la sorți a tabloului principal al Transylvania Open nu a avut însă milă de Gabriela Ruse și Alycia Parks; după o zi în care s-au simțit perfect împreună, pe terenul de joc, Ruse și Parks se vor întoarce să împartă același teren, dar de această dată, de părți diferite ale fileului, în proba de simplu.

Miza partidei dintre Gabriela Ruse și Alycia Parks o reprezintă cecul în valoare de $4,220, dar și șansa de a juca pentru un loc în sferturile de finală ale turneului de simplu.

Duelul Gabriela Ruse - Alycia Parks se joacă marți, 17 octombrie, după ora 18:00, în direct pe VOYO