VIDEO Emma Răducanu, eliminată de la Wimbledon după ce s-a accidentat înaintea setului decisiv din optimi!

Emma Răducanu, eliminată de la Wimbledon după ce s-a accidentat înaintea setului decisiv din optimi! Tenis

Turneul de Mare Șlem de la Wimbledon se pregătește de faza sferturilor.

Jucătoarea britanică de tenis de origine română Emma Răducanu (21 de ani, locul 135 WTA) a fost eliminată duminică din faza optimilor de finală ale turneului de Mare Şlem de la Wimbledon.

Lulu Sun (23 de ani, locul 123 WTA), care acum reprezintă Noua Zeelandă, a învins-o pe Răducanu în optimile turneului feminin de la Wimbledon în trei seturi, scor 6-2, 5-7, 6-2, calificându-se în sferturile turneului.

• Emma Raducanu Eliminata De La Wimbledon Dupa Ce S A Accidentat Inaintea Setului Decisiv Din Optimi

Lulu Sun, Donna Vekic și Jasmine Paolini sunt în sferturi la Wimbledon

Emma s-a și accidentat în timpul meciului, cedând ulterior destul de clar în ultimul set, cel decisiv.

În sferturi s-au mai calificat croata Donna Vekic (6-2, 1-6, 6-4 cu Paula Badosa, din Spania) şi italianca Jasmine Paolini, după ce adversara ei, americanca Madison Keys, a abandonat la scorul de 6-3, 6(6)-7, 5-5.