FOTO Gluma făcută de Rafael Nadal după ce l-a învins pe fiul lui Bjorn Borg, la Bastad

Gluma făcută de Rafael Nadal după ce l-a învins pe fiul lui Bjorn Borg, la Bastad Tenis

Rafael Nadal, pregătit de Jocurile Olimpice de la Paris.

Rafael Nadal (38 de ani) a confirmat că traversează o creștere de formă, la Bastad.

După victoria obținută în proba de dublu, alături de norvegianul Casper Ruud, tenismenul din Manacor a debutat cu succes și în proba individuală a turneului de calibru ATP 250.

• Gluma Facuta De Rafael Nadal Dupa Ce L A Invins Pe Fiul Lui Bjorn Borg La Bastad 17

Nadal vrea să „își apere” titlul de campion cucerit la Bastad, în urmă cu 19 ani

Nadal l-a învins în primul tur pe fiul lui Bjorn Borg, Leo, scor 6-3, 6-4, în mai puțin de 90 de minute de joc.

De 22 de ori campion în turneele de mare șlem, Rafa Nadal are în palmares și un titlu de campion pe zgura de la Bastad. Folosind acest prilej, persoana care l-a intervievat pe teren i-a spus: „În urmă cu 19 ani, câștigai această competiție. Cum te simți acum?”, a fost întrebat Nadal.

„Mă simt bine, o să îmi apăr titlul,” a glumit Nadal, în replică.

Cameron Norrie (42 ATP) va fi următorul adversar al lui Rafael Nadal în turneul de simplu de la Bastad, Suedia.

EURO 2024 | Rezumatul finalei de la Berlin, Spania - Anglia 2-1