VIDEO Impresionant până și pentru Djokovic! Ce a reușit sârbul la 37 de ani pe zgura de la Roland Garros

Novak Djokovic Roland Garros 2024 Tenis ATP Tenis
Marcu Czentye
Data publicarii: Marti 04 Iunie 2024, 15:45
Data actualizarii: Marti 04 Iunie 2024, 15:58

Novak Djokovic „a prins aripi” în meciul cu Francisco Cerundolo, câștigat după 4 ore și 39 de minute de luptă.

Novak Djokovic a adunat peste nouă ore de joc în ultimele două partide câștigate pe zgura de la Roland Garros, în detrimentul adversarilor Lorenzo Musetti, respectiv Francisco Cerundolo.

Problemele acuzate la genunchi l-au împiedicat pe „Nole” să joace cel mai bun tenis al său până în finalul setului patru al optimii de finală câștigate în cinci seturi împotriva argentinianului Cerundolo, scor 6-1, 5-7, 3-6, 7-5, 6-3.

Novak Djokovic a revenit incredibil de la 1-2 la seturi și 2-4, în manșa a patra

De la 2-4 în setul penultim, Djokovic „a prins aripi”, dovadă stând cel mai impresionant moment al partidei.

Djokovic a făcut „sfoara” pentru a executa un voleu extrem de dificil, dar prin care a semnat închiderea punctului în favoarea sa.

Djokovic, flexibilitate de nota 10 demonstrată la Paris

Întregul public parizian, dar și oponentul său au fost rapizi în a aprecia reușita sârbului, care a demonstrat, încă o dată, că impactul vârstei poate fi limitat.

În faza ultimilor opt tenismeni, „Nole” îl va avea peste fileu pe norvegianul Casper Ruud, pe care l-a învins cu 3-0 la seturi în finala ediției de anul trecut, scor 7-6 (1), 6-3, 7-5.

Emisiunea „Emoții europene”: Ioan Andone a dezvăluit detalii neștiute despre vecinul său la Marbella, Novak Djokovic