„Copii fericiți” Jannik Sinner și Anna Kalinskaya, pozați împreună în vacanță, în Sardinia Tenis

Jannik Sinner și Anna Kalinskaya, în vacanță, în Sardinia.

Jannik Sinner (22 de ani, 1 ATP) a oficializat în luna mai relația cu Anna Kalinskaya.

În ultimele luni, tenismenul antrenat de Darren Cahill a ieșit campion la Halle, a fost eliminat de Carlos Alcaraz în semifinalele turneului de la Roland Garros și a pierdut, surprinzător, cu Daniil Medvedev, în sferturile competiției de la Wimbledon.

• Zcopii Fericiti Jannik Sinner Si Anna Kalinskaya Pozati Impreuna In Vacanta In Sardinia 12

Sinner și Kalinskaya, rezultate extraordinare în 2024

Înainte de Jocurile Olimpice de la Paris, unde Jannik Sinner poate aduce Italiei un nou succes istoric, după câștigarea Cupei Davis în 2023, jucătorul cu origini austriece s-a bucurat de o vacanță în Sardinia, alături de noua iubită, Anna Kalinskaya.

Fericirea celor doi a fost incontestabilă, ambii savurând fiecare moment de relaxare, după o primă jumătate de sezon dificilă.

Kalinskaya, număr 17 mondial

Kalinskaya (25 de ani, 17 WTA) are 28 de victorii dintr-un total de 41 de meciuri oficiale jucate în 2024. Jucătoarea din Federația Rusă a jucat finala turneului WTA 1000 de la Dubai, după ce a ajuns în sferturile Australian Open.

La Berlin, Kalinskaya a jucat finala, iar pe iarba de la Wimbledon, rusoaica a atins faza optimilor de finală.